Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Nowoczesna sala hybrydowa w poznańskim szpitalu

Autor: Krystian Lurka |Data: 24.11.2022
 
 
W Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zmodernizowano specjalistyczny ośrodek kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób układu naczyń.
Inwestycja – pod oficjalną nazwą „PROMEDICINE – modernizacja specjalistycznego ośrodka kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób układu naczyń” – kosztowała w sumie 6 517 880,28 zł. W części została współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w trybie pozakonkursowym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 – Działania 9.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, Poddziałania 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia”. UE dopłaciła 5 353 767,50 zł – dzięki temu zaadaptowano i zmodernizowano pomieszczenia bloku operacyjnego, a także zakupiono niezbędną aparaturę medyczną – cyfrowy angiograf do badania serca i naczyń, kardioangiograf z radiologicznym stołem zabiegowym zintegrowany z monitorem funkcji życiowych.

Sala operacyjna łączy w sobie funkcje klasycznej sali operacyjnej i pracowni angiografii – dzięki wyposażeniu w urządzenia do obrazowania możliwe jest wykonywanie skomplikowanych zabiegów chirurgii naczyń w sposób zdecydowanie mniej inwazyjny i bezpieczniejszy dla pacjenta.

Projekt był realizowany od 1 czerwca do 31 października 2022 roku – a oficjalnie otwarcie sali hybrydowej odbyło się 24 listopada. Operacje w niej już są przeprowadzane.

Przeczytaj także: „Nowa nazwa szpitala uniwersyteckiego”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.