Wyślij
Udostępnij:
 
 

O pierwszych zajęciach drugiej edycji Akademii Formedis

Źródło: Julianna Stasicka/KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.12.2018
 
 
Za nami spotkanie Akademii Formedis. - Dzięki uprzejmości firmy Formedis studenci i absolwenci kierunków lekarskich, promocji zdrowia, prawa, zarządzania i ekonomii mogli poszerzyć wiedzę i nabyć niezbędne kompetencje kluczowe w przyszłej pracy. Przykład? Uczestnicy poznali, jak dokładnie przebiega audyt w podmiotach leczniczych oraz w jaki sposób należy stworzyć i wdrażać program naprawczy szpitala - przyznaje Julianna Stasicka, uczestniczka projektu.
Co o zajęciach mówią uczestnicy i czego nauczyli się podczas warsztatów? Przedstawiamy opinię jednego z nich.

Julianna Stasicka, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, uczestniczka Akademii Formedis:
- Dziś największym problemem ochrony zdrowia jest brak wystarczającej liczby odpowiednio wykształconych i wykwalifikowanych pracowników do zarządzania. Pozyskanie kadry menedżerskiej w obszarze medycznym jest zatem ważnym i trudnym wyzwaniem. W odpowiedzi na potrzebę kształcenia przyszłych menedżerów, Akademia Formedis stworzyła cykl wartościowych wykładów i warsztatów, skierowanych do przyszłej kadry zarządzającej. Dzięki uprzejmości firmy Formedis studenci i absolwenci kierunków lekarskich, promocji zdrowia, prawa, zarządzania i ekonomii mogli poszerzyć wiedzę i nabyć niezbędne kompetencje kluczowe w przyszłej pracy.

We wtorek (14 listopada) odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Formedis na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uczestnicy poznali, jak dokładnie przebiega audyt w podmiotach leczniczych oraz w jaki sposób należy stworzyć i wdrażać program naprawczy szpitala. Audyt, czyli niezależna ocena, pozwala wskazać, w których obszarach funkcjonowania szpitala występują najistotniejsze problemy i z czego wynikają. Okazuje się, że głównymi przyczynami zadłużenia jest zazwyczaj nieprawidłowe zarządzanie placówką, nierentowność oraz brak przeprowadzenia niezbędnej restrukturyzacji.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że występują spore braki kadrowe w polskiej służbie zdrowia oraz utrzymuje się rosnący trend zadłużenia szpitali publicznych. Są to informacje niepokojące, dlatego niezbędne jest wdrożenie i zastosowanie odpowiednich działań, dzięki którym szpitale staną się efektywne oraz zapewnią bezpieczeństwo i komfort pacjentom. Podczas Akademii na kolejnych spotkaniach będą poruszane zagadnienia związane z aspektami prawnymi, problemami prywatnej i publicznej ochrony zdrowia w Polsce, a także zarządzania kapitałem ludzkim, który stanowi podstawową wartość i ma kluczowy wpływ na funkcjonowanie placówki.

Jako uczestniczka Akademii Formedis, jestem pozytywnie nastawiona i zmotywowana do kształcenia się jako przyszły menedżer w ochronie zdrowia. Poruszane tematy pozwoliły mi ugruntować i znacznie poszerzyć wiedzę. Wykłady prowadzone przez doświadczonych praktyków, na co dzień zajmujących się doradztwem na rynku medycznym, są cennym źródłem rzeczowej wiedzy, a studia przypadku pozwalają zgłębić problemy od strony praktycznej. Jestem przekonana, że dzięki takim inicjatywom, jak Akademia Formedis, uda się w przyszłości poprawić jakość zarządzania w podmiotach ochrony zdrowia.

Przeczytaj także: "Paweł Magdziarz o doradztwie transakcyjnym"
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.