Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Obostrzenia zostaną przedłużone ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 07.04.2021
 
 
– Okres obowiązywania obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z koronawirusem zostanie przedłużony do 18 kwietnia – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 7 kwietnia. – Trzeba się liczyć, że w trakcie majówki również będą obowiązywać – dodał.
W trakcie konferencji prasowej minister Niedzielski powiedział, że „podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omawiano sytuację epidemiologiczną w kraju i ostatnie dane nie są powodem do optymizmu”. A może być gorzej.

– Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt będą w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie. Musimy dokładnie przyglądać się sytuacji – stwierdził minister, dodając, że „z tych powodów podjęliśmy decyzję, aby obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, przedłużyć”. Będą obowiązywać do 18 kwietnia.

– W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję, co robić dalej – zapowiedział.

Podczas konferencji spytano, czy na majówkę obostrzenia zostaną zniesione lub złagodzone?

– Zbyt wcześnie oczekiwać, że ten czas będzie spędzany w ten sam sposób jak dwa lata temu. Program szczepień do maja nie zapewni nam odpowiedniego zabezpieczenia populacyjnego – trzeba się liczyć, że w czasie majówki również będą obostrzenia – oświadczył Adam Niedzielski.Więcej o obostrzeniach na stronie internetowej: www.gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-obowiazujace-obostrzenia-do-18-kwietnia.

Przeczytaj także: „Ilu jest hospitalizowanych z koronawirusem?”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe