Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Obowiązkowe szczepienia personelu medycznego przeciw COVID-19 – rekomendacja

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.11.2021
 
 
Porozumienie Zielonogórskie wydało oświadczenie w sprawie COVID-19. – Zarząd w pełni popiera zalecenia Rady Medycznej dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia – poinformowano w oświadczeniu organizacji.
Porozumienie Zielonogórskie opublikowało na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym poinformowało, że „zarząd federacji popiera zalecenia powołanej przez premiera Rady Medycznej dotyczące obowiązkowych szczepień przeciw SARS-CoV-2” i wymieniło, których grup powinny dotyczyć. To:
– pracownicy służby zdrowia i osoby mające bezpośredni kontakt z pacjentami,
– nauczyciele szkolni i akademiccy,
– pracownicy gastronomii, handlu, administracji i służb porządkowych.

Poza tym poinformowano, że „federacja podziela opinię, że restrykcyjne przestrzeganie rocznych certyfikatów szczepień jest niezbędne w celu ograniczenia ryzyka zakażeń”.

– Polityczne korzyści w zarządzaniu realiami życia społeczno-gospodarczego nie powinny stanowić prymatu nad zdrowiem całego narodu, przyczyniając się do tragicznego wzrostu tzw. zgonów nadmiarowych. Zagraża to prawidłowemu funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia, a zwłaszcza w sprawowaniu opieki nad polskimi pacjentami i ich rodzinami w POZ zmagającej się z rosnącymi trudnościami kadrowymi i dostępem do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – podsumowano.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.