Opieka koordynowana nad kobietą w ciąży w szczecińskich szpitalach

Udostępnij:
Trzy zachodniopomorskie szpitale zrealizują opiekę koordynowaną nad kobietą w ciąży oraz dzieckiem do trzeciego roku życia. Oznacza to między innymi, że kobiety w ciąży powikłanej będą miały zapewnioną opiekę psychologiczną, a świadczenia dla ciężarnych będą udzielane bez kolejki.
Programy opieki koordynowanej są związane z przepisami ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Mają zacząć być realizowane jeszcze w kwietniu. - Mieszkanki województwa zachodniopomorskiego i najmłodsze dzieci będą mogły korzystać z opieki koordynowanej w trzech placówkach: Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM oraz w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczecinie - informuje "Radio Maryja".

Jak przyznała Sylwia Wądrzyk-Bularz, rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia, głównym celem wprowadzenia koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży jest zapewnienie zarówno mamom, jak i dzieciom kompleksowej opieki na każdym etapie ciąży, porodu oraz połogu, a także pełnej dostępności do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.