Owsiak zaprasza Radziwiłła na herbatę. I proponuje przekazanie brakujących danych

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL
Jerzy Owsiak ucieszył się z odpowiedzi resortu zdrowia na swój komentarz dotyczący cięć w budżecie szpitali na leczenie noworodków. Zaprosił ministra na rozmowę.
Lider WOŚP w rozmowie z dziennikarzami TVN 24 zwrócił uwagę, że ministerstwo nie przeprowadza w sprawie wycen leczenia noworodków odpowiednich konsultacji. Jak donosi „Wprost” podkreślił, że chętnie pomoże urzędnikom, jeśli tylko będą życzyć sobie jego pomocy.

– Wiemy, co dzieje się w polskich szpitalach. Wiemy, jak one wyglądają na co dzień. Kiedy my się o cokolwiek pytamy, mamy jakiś temat, którym chcemy się zająć, pytamy wszystkie oddziały. Czy to są oddziały pediatryczne, czy jest to kilkadziesiąt ośrodków intensywnej terapii noworodka - każdy szef takiego ośrodka dostaje od nas zapytanie. To jest właśnie wtedy konsultacja – mówił Owsiak.

Zapytany przez dziennikarkę o ewentualne spotkanie z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, odpowiedział, że jak najbardziej, przy herbacie mogą o wszystkim porozmawiać. – Panie ministrze, gotuję gorącą wodę. Warto by się spotkać i warto by o tym rozmawiać – mówił.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.