Wyślij
Udostępnij:
 
 
Materiały prasowe

Paradzińska nową dyrektor Novo Nordisk

Źródło: Materiały prasowe
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 22.06.2021
 
 
Magdalena Paradzińska objęła stanowisko dyrektor generalnej Novo Nordisk Pharma sp. z o.o. – zastąpiła Katarzynę Kacperską.
Nowa dyrektor generalna Novo Nordisk związana jest z marką od 19 lat. Pracowała nad projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 roku objęła stanowisko dyrektora marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria, a w 2007 roku przeniosła się do regionu Europy Wschodniej z siedzibą w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie strategii marketingowych w obszarze diabetologii. Od 2014 roku pełniła funkcję dyrektora Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej, działała na rzecz poprawy dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii cukrzycy i hemofilii. Od kwietnia 2020 roku pełniła obowiązki starszego dyrektora Działu Otyłości w Polsce.

– Moją rolą będzie kontynuacja, we współpracy z zespołem zarządzającym, strategii Novo Nordisk Polska i wzmacnianie pozycji lidera poprzez poprawę efektów leczenia i jakości życia polskich pacjentów chorujących na cukrzycę, otyłość oraz hemofilię – zapowiedziała Magdalena Paradzińska. – Będzie to możliwe dzięki bardzo dobremu portfolio nowoczesnych i bezpiecznych metod leczenia, które mamy dostępne w Polsce, zaangażowaniu w obecne, a także nowe projekty edukacyjne oraz rozwojowi organizacji i dalszym inwestycjom, między innymi w centrum badań klinicznych, które jest drugim co do wielkości centrum firmy na świecie, po USA – dodała.

Dotychczasowa dyrektor generalna Katarzyna Kacperska 1 lipca obejmie stanowisko Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations. Będzie odpowiedzialna za strategię i działania komercyjne firmy w regionie obejmującym wszystkie kraje świata oprócz USA i Kanady. Jednocześnie będzie częścią globalnego grona kierowniczego Management Board Novo Nordisk.

– Pozostawiam Novo Nordisk Polska jako silną organizację z precyzyjnie określonym planem rozwoju. Jestem bardzo dumna z przeprowadzonych w ostatnich 3 latach zmian i bardzo dziękuję zespołowi Novo Nordisk za fantastyczną, pełną zaangażowania i pasji pracę. Ogromnie się cieszę, że oddaję stery osobie nie tylko bardzo doświadczonej, ale również niezmiennie kierującej się wartościami Novo Nordisk – podsumowała dyrektor Katarzyna Kacperska.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe