Wyślij
Udostępnij:
 
 

PiS porzuca dzieci

Źródło: KL, Nasz Dziennik
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 23.11.2018
 
 
- PiS zawiódł zaufanie własnych wyborców - skomentował "Nasz Dziennik". W tej kadencji Sejm nie zajmie się obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". To decyzja polityczna. Powiedział o tym europoseł Ryszard Legutko z PiS. Spytany o losy projektu zakazującego aborcji w przypadku podejrzenia choroby lub niepełnosprawności dziecka, stwierdził: – Ja nie jestem przy "źródle", większość czasu spędzam w Brukseli i Strasburgu, ale z tego, co wiem, to tam się toczą cały czas spory. Przed wyborami przyszłorocznymi nic się nie wydarzy.
- Natomiast po wyborach zobaczymy, co będzie – powiedział Legutko podczas sesji Międzynarodowego Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny.

Projekt "Zatrzymaj aborcję” czeka w Sejmie na rozpatrzenie od roku. - Przez ten czas popierający go Polacy na różne sposoby byli zwodzeni co do przebiegu prac nad nim, które w rzeczywistości od dawna były zamrożone - poinformował "Nasz Dziennik" i zacytował Kaję Godek, pełnomocnika komitetu tej inicjatywy ustawodawczej: - Słowa profesora Legutko pokazują, w jaki sposób rządzący myślą o wyborcach. Zignorowanie projektu podpisanego przez blisko milion ludzi, zlekceważenie wielokrotnych apeli biskupów to przejaw przekonania, że władza może zupełnie oderwać się od społeczeństwa, a ono ma obowiązek dalej ją popierać. Największymi ofiarami tej sytuacji są nienarodzone dzieci, które stają się zakładnikami nieczystej gry politycznej.

- Prawo i Sprawiedliwość zawiodło zaufanie własnych wyborców - skomentował "Nasz Dziennik", a Magdalena Łońska, członek Zarządu Fundacji Życie i Rodzina, dodała: - Postawa PiS jest dla nas wielkim zaskoczeniem. Rządzący mają wszelkie potrzebne narzędzia do ochronienia dzieci przed zabijaniem, do zatrzymania aborcji. Jeśli nie chcą tego zrobić, to znaczy, że są nieczuli na krzywdę dzieci i na zapewnienie wszystkim obywatelom podstawowych praw.

Przeczytaj także: "Chazan i Bukiel o wierze, aborcji i nagonce na katolickich lekarzy" i "Co osiem godzin w którymś z polskich szpitali zabija się dziecko?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe