Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Pielęgniarska ustawa o wynagrodzeniach ponownie w Sejmie

Udostępnij:

Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych przygotowanym przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Po raz pierwszy
11 kwietnia po raz pierwszy zwołano podkomisję w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Resort zdrowia reprezentował wiceminister Marek Kos, który podał wyliczenia dotyczące projektu przygotowanego przez pielęgniarki.

Koszty podwyżek dla medyków, które wprowadziłby projekt, zostały przez resort szczegółowo przeanalizowane wspólnie z pracownikami Narodowego Funduszu Zdrowia i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

– Dla pracowników na etatach wyniosłyby 7 mld zł, a ponad 8 mld zł dla tych na umowach cywilnoprawnych – wyliczył Marek Kos.

– W ustawie budżetowej na 2024 r. tych pieniędzy po prostu nie ma, a szkoda... Gdyby poprzedni rząd zajął się projektem, może by ich trochę się znalazło – stwierdził.

Po raz drugi
Mimo to 27 czerwca zaplanowano w Sejmie kolejne posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Rozmowy rozpoczną się o godz. 14.

Przeczytaj także: „Armia pielęgniarek z tektury”.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.