Grzegorz Celejewski/Agencja Wyborcza.pl

Pieniędzy jest wystarczająco dużo

Udostępnij:
– Wiele szpitali nie radzi sobie z powodów organizacyjnych, a nie z braku pieniędzy. Potrzebni są dobrzy menedżerowie i dyscyplina w wydatkowaniu pieniędzy publicznych – twierdzi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Dziuk.
Posłanka Barbara Dziuk w „Rzeczpospolitej” mówi o systemie opieki zdrowotnej – w szczególności o pieniądzach.

– Wszyscy, jako parlamentarzyści, wiemy, że zwiększyły się nakłady na służbę zdrowia. Teraz „dochodzą” do 7 proc. produktu krajowego brutto, a wcześniej było 3 proc. To podwojenie finansowania – podkreśla posłanka Dziuk, zwracając uwagę, że „pieniądze jednak nie załatwią spraw organizacyjnych”.

– Wiele szpitali nie radzi sobie z powodów organizacyjnych, a nie z braku pieniędzy. Potrzebni są dobrzy menedżerowie i dyscyplina w wydatkowaniu pieniędzy publicznych. To normalne mechanizmy ekonomiczne – jest nad czym pracować. Są szpitale niezadłużone, które sobie radzą. Warto popatrzeć na szpitale w strukturach wojskowych. Jestem zafascynowana organizacją w nich i wydatkowaniem pieniędzy, można brać z nich wzór. Obserwuję też, że wiele placówek medycznych jest nastawionych wyłącznie na zyski, ale najważniejszy w całym systemie jest pacjent i jego dobro oraz dostosowanie do potrzeb i oczekiwań osób, które czekają na pochylenie się nad sprawami zdrowotnymi – mówi posłanka PiS.

Przeczytaj także: „Filary reformowania zdrowia”

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.