Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pij i... zarabiaj

Źródło: KG/KL, Anglia.today
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 27.09.2016
 
 
Naukowcy z Northumbria University w Wielkiej Brytanii szukują chętnych, którzy zgodzą się wziąć udział w testach klinicznych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że procedura będzie przyjemniejsza niż zwykle. Zamiast zastrzyków i leżenia w szpitalu, badani będą testować efekty wina.
- Grupa studentów pod kierunkiem doktora Timothy’ego Eschle zbada wpływ substancji zawartych w czerwonym winie na sprawność myślenia, kreatywność i inne przymioty umysłu. Póki co poszukują jednak chętnych, którzy zechcą za około 30 funtów wypić trochę trunku i poddać się testom - informuje portal "Anglia.today". Testerzy zażyją też kapsułki z resweratrolem, czyli substancją zawartą w skórkach winogron i obecną w winie w dużych ilościach.

Celem badania jest sprawdzenie, jak bardzo resweratrol - który poprawia ukrwienie mózgu - wpływa na pamięć, zdolność skupiania uwagi, czujność i czas reakcji.

Zaangażowani będą tylko testerzy w wieku między 50, a 70 rokiem życia. Nie mogą palić papierosów, a na dobę przed rozpoczęciem badania także spożywać żadnych drinków.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe