Pinkas otrzymał nominację od Szczurek-Żelazko. Były wiceminister będzie...

Udostępnij:
Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Poinformowała o tym Józefa Szczurek-Żelazko na Twitterze.
W czwartek (30 sierpnia) dr n.med. Jarosław Pinkas objął funkcję Głównego Inspektora Sanitarnego. Zastąpi na tym stanowisku Marka Posobkiewicza, który w lipcu zrezygnował z funkcji GIS.

Jak swoje powołanie skomentował Pinkas? - Moje zamierzenia to mądra kontynuacja działań poprzednika - zapowiada nowo powołany w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Poza funkcją kontrolną inspekcja ma do odegrania ogromną rolę w edukacji prozdrowotnej - podkreślił Pinkas. I dodał: - Będę dążył do poprawy odbioru społecznego Państwowej Inspekcji Sanitarnej i utrzymania jakości merytorycznej, aby mogła skutecznie reagować na wszystkie problemy zdrowia publicznego. Poza funkcją kontrolną inspekcja ma do odegrania ogromną rolę w edukacji prozdrowotnej - zaznacza Pinkas, cytowany w informacji udostępnionej PAP.

Jarosław Pinkas jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, doktorem habilitowany nauk medycznych, specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego; nauczycielem akademickim, konsultantem krajowym w dziedzinie zdrowia publicznego, dyrektorem Szkoły Zdrowia Publicznego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Pinkas pracował w wielu instytucjach związanych z systemem ochrony Zdrowia w Polsce. Między innymi w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Łosicach. W latach 2007-2009 kierował Państwowym Zakładem Higieny w Warszawie. Przez 20 lat był najbliższym współpracownikiem prof. Zbigniewa Religi. W latach 2005-2007 był podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, w latach 2015-2017 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, zaś w latach 2017-2018 sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

Przeczytaj także: "Byli szefowie resortu i funduszu dzisiaj, czyli co u pana słychać, panie ministrze?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.