Wyślij
Udostępnij:
 
 

Piotr Warczyński: Mapy potrzeb zdrowotnych przyczyniają się do bardziej trafnego kontraktowania

Źródło: Kamilla Gębska/TK
Redaktor: Tomasz Kotliński |Data: 29.02.2016
 
 
Na ile mapy potrzeb zdrowotnych mogą poprawić świadczenia zdrowotne w Polsce i kontraktowanie świadczeń? Czy lekarstwem na małą liczbę lekarzy w Polsce w stosunku do krajów unijnych może być procentowy wzrost liczby studentów w najbliższych latach i skąd wziąć na to pieniądze? Na te pytania "Menedżera Zdrowia" odpowiedział wiceminister zdrowia.
Czy lekarstwem na małą liczbę lekarzy w Polsce w stosunku do krajów EU może być procentowy wzrost liczby studentów w najbliższych latach?
- Pieniądze muszą pochodzić z budżetu. Musi nam je ofiarować w zwiększonej ilości minister finansów przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Idealnie by było, gdyby było to 20 proc. Jak będzie kilkanaście to też dobrze, ponieważ wzrost rocznie o kilkanaście procent absolwentów uczelni to niebywałe osiągnięcie - twierdzi Warczyński.

Rozmowa Kamilli Gębskiej z Piotrem Warczyńskim do obejrzenia poniżej:


Na ile mapy potrzeb zdrowotnych mogą poprawić świadczenia zdrowotne w Polsce i przyczynić się do trafnego kontraktowania świadczeń?
- Powiedziałbym, że na 100 proc. Mam taką nadzieję. Kiedyś, bo w najbliższej przyszłości nie bardzo, ale kiedyś będą podstawą kontraktowania. W tej chwili pamiętajmy, że to są pierwsze mapy. Inne kraje pracowały nad tym czasami kilkanaście lat, żeby wypracować odpowiednie rozwiązania - informuje Warczyński.

Rozmowa Kamilli Gębskiej z Piotrem Warczyńskim do obejrzenia poniżej:
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.