123RF

Polacy nie chcą dopłacać w szpitalach

Udostępnij:

60,1 proc. badanych nie byłoby skłonnych dopłacać za dodatkowe usługi w publicznych szpitalach w Polsce, na przykład za rozszerzoną opiekę pielęgniarską. Jedynie zdaniem 33,6 proc. respondentów powinna istnieć taka możliwość.

Powyższe stwierdzenia wynikają z sondażu United Surveys by IBRiS przeprowadzonego dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM – sprawa ma związek z ogłoszeniem, które w połowie maja zawisło na korytarzach w jednym z toruńskich szpitali.

– Dyrektorka miejskiej placówki proponuje pacjentom dodatkową opiekę pielęgnacyjną świadczoną przez pielęgniarkę szpitala za 80 zł. Sprawą zajął się rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, Narodowy Fundusz Zdrowia, a także prezydent Torunia Paweł Gulewski – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.

Szczegóły
W sondażu United Surveys by IBRiS ankietowani odpowiedzieli na pytanie – czy według ciebie powinna istnieć możliwość dopłaty za dodatkowe usługi w publicznych szpitalach w Polsce, w tym na przykład za rozszerzoną opiekę pielęgniarską lub przyśpieszenie terminu zabiegu?

– Jak wynika z badania, Polacy sceptycznie podchodzą do tego rodzaju pomysłów. Przeciwko dopłatom za dodatkowe usługi w publicznych szpitalach w Polsce jest łącznie ponad 60 proc. obywateli, w tym „zdecydowanie nie” mówi 34,1 proc., a „raczej nie” – 26,5 proc. osób. Rozwiązanie popiera w sumie 33,6 proc. ankietowanych. Wariant „zdecydowanie tak” zaznaczyło 8,5 proc., „raczej tak” – 25,1 proc. respondentów, a 5,8 proc. osób nie miało w tej kwestii zdania – informuje dziennik.

Sondaż przeprowadzono od 24 do 26 maja metodą CAWI/CATI na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.