Wyślij
Udostępnij:
 
 

Poltransplant: Jeden człowiek - jedna historia

Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 23.07.2019
 
 
We współpracy z Poltransplantem, ale również pozostałymi instytucjonalnymi uczestnikami obszaru transplantacji w Polsce, CSIOZ pracuje nad nowym systemem obsługi działań związanych z transplantacjami.
- Będzie on zawierał informacje dotyczące dawców oraz biorców narządów tkanek i komórek krwiotwórczych z Polski i z zagranicy – czytamy w komunikacie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Koncepcję tę można krótko scharakteryzować jako "jeden człowiek - jedna historia".

Jak podkreślają członkowie zespołu projektowego CSIOZ ważne jest by uzyskać jedno, komplementarne źródło wiedzy o pacjencie. Dzisiaj, bardzo często informacje rozproszone są między kilkoma systemami czy rejestrami. To utrudnia i wydłuża dostęp do całościowej wiedzy na temat dawców i biorców, która szczególnie w nagłych przypadkach jest niezwykle istotna. Tutaj każda minuta opóźnienia może oznaczać czyjeś życie.

Co zapewnią rozwiązania CSIOZ? Dzięki nim w przyszłości Poltransplant będzie "widział" każdego pacjenta w jednym świecie jego medycznej historii. Takie podejście pozwoli w przyszłości na udostępnienie tej wiedzy w ramach Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe