Archiwum prywatne

Prezes elekt o nielimitowanej kardiologii ►

Udostępnij:
– W kardiologii z roku na rok jest coraz więcej refundowanych terapii zarówno lekowych, jak i nielekowych, ale wciąż potrzebujemy większej liczby nielimitowanych świadczeń kardiologicznych – podkreślił prezes elekt PTK prof. Marek Gierlotka pytany w cyklu „Zdrowie po wyborach” o polityczne sugestie powyborcze.
W naszym cyklu pytamy branżowych liderów opinii, co ich zdaniem wymaga poprawy w ochronie zdrowia.

Podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego poprosiliśmy prezesa elekta PTK prof. Marka Gierlotkę o komentarz w tej kwestii.

– Powinniśmy się spotkać w gronie decydentów – i politycznych, i kardiologicznych – i porozmawiać o dostępności do świadczeń i ich finansowaniu – stwierdził.

– W kardiologii z roku na rok jest coraz więcej refundowanych terapii zarówno lekowych, jak i nielekowych, ale wciąż potrzebujemy większej liczby nielimitowanych świadczeń kardiologicznych, abyśmy mogli je oferować naszym pacjentom, abyśmy nie byli ograniczeni umowami z Narodowym Funduszem Zdrowia. Mnóstwo terapii – przynoszących udowodnione korzyści chorym – wciąż czeka na to, abyśmy mogli je stosować – podsumował.

Wypowiedź eksperta – nagrana podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – do obejrzenia poniżej.Wszystkie materiały z cyklu „Zdrowie po wyborach” są dostępne po kliknięciu w poniższy baner. 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.