Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy - sprawdź szczegóły programu

Udostępnij:

Priorytety i wyzwania polskiej i europejskiej polityki lekowej - jedna z najważniejszych konferencji systemowych zaczyna się już 5 czerwca w Warszawie. Sprawdź szczegóły programu i zaproszonych panelistów.

W obliczu zmienności i niepewności świata, której doświadczamy każdego dnia - IV edycja Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy staje się niezwykle ważnym forum wymiany opinii i drogowskazem dla tych, którzy je współtworzą. Tematem przewodnim będą obszary priorytetowe oraz wyzwania w zakresie polskiej i europejskiej polityki lekowej, ale nie zabraknie też kwestii związanych z organizacją systemu zdrowia. Spotkanie podzielone będzie na dwa bloki:

- Dzień Polski (5.06), który zostanie zorganizowany w formule stacjonarnej;

- Dzień Międzynarodowy (6.06) w formule online.


W dniu 5 czerwca (środa) w konferencji udział wezmą wybitni klinicyści oraz decydenci z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozmawiać będą m.in. o finansowaniu oraz dostępności do terapii dla pacjentów z chorobami rzadkimi, hematoonkologicznymi czy okulistycznymi. Nie zabraknie także tematyki wakcynologicznej. W programie przewidziane są panele dotyczące realizacji narodowego programu szczepień przeciwko HPV czy szczepień ochronnych dla seniorów 65+. Prelegenci będą dyskutować także o tym, jak poprawić w Polsce wczesną wykrywalność raka piersi i jak skuteczniej zaspokajać potrzeby pacjentów onkologicznych. W tak przekrojowej debacie nie może zabraknąć dyskusji na temat chorób cywilizacyjnych, czyli panelu o tym, jak efektywnie zarządzać chorobą otyłościową i nowych wyzwaniach w chorobach neurodegeneracyjnych. W kolejnym panelu eksperci przedstawią problem dzietności w Polsce, która od czasu II Wojny Światowej nie była tak dramatyczna.

6 czerwca (czwartek) zapraszamy na Dzień Międzynarodowy, w którym udział wezmą wybitni europejscy eksperci ochrony zdrowia oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji z obszaru medycyny. W dyskusjach poruszą między innymi zagadnienia polityki lekowej, systemu refundacyjnego, bezpieczeństwa lekowego poszczególnych krajów Unii Europejskiej oraz przełomowych terapii i innowacyjnych technologii. Nasi prelegenci opowiedzą też o konsekwencjach epidemii otyłości, która dotyka Europę.

Porozmawiamy również o problemach demograficznych w krajach europejskich i porównamy je z sytuacją w Polsce. Eksperci zajmą się też wyjątkowo aktualnymi sprawami związanymi z polityką, takimi jak kwestia problemów z dostępnością niektórych leków czy zmianami, jakie odcisnęła na ukraińskim rynku medycznym i farmaceutycznym wojna.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji. Bezpłatna rejestracja umożliwia udział pierwszego dnia stacjonarnie w Sheraton Grand Warsaw, a drugiego dnia daje dostęp do oglądania transmisji na żywo na stronie konferencji.

BEZPŁATNA REJESTRACJA


 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.