Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Heitzman: Leczenie psychiatryczne to nie lecznictwo szpitalne
 
Działy: Aktualności
Prof. dr hab. Janusz Heitzman ocenił stan polskiego lecznictwa psychiatrycznego. Profesor wypowiedział się podczas Top Medical Trends.
Prof. dr hab. Janusz Heitzman, kierownik Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i jednocześnie dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie:
- Opublikowany w styczniu tego roku raport Najwyższej Izby Kontroli na temat lecznictwa psychiatrycznego był miażdżący dla systemu. Wynika z niego, że w ostatnich 10 latach w Polsce nie zrobiono nic, co mogłoby poprawić jakość i standardy leczenia psychiatrycznego. Kultywujemy dziewiętnastowieczny model lecznictwa opartego na szpitalu. W praktyce oznacza to, że standardem jest możliwie jak najdłuższe hospitalizowanie chorego. Tym samym pieniądze marnotrawione są na koszty hotelowe. To błąd. Nie tędy droga. Leczenie psychiatryczne to nie lecznictwo szpitalne! Wydawanie pieniędzy na hospitalizacje skutkuje tym, że nie ma mamy pieniędzy na nowoczesne leki. Dzisiaj chory psychicznie nie wymaga przywiązywania do łóżka i siedzenia za kratami. Skutecznie można leczyć pacjenta poza szpitalem.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe