Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sum.edu.pl

Prof. Janas-Kozik odpowiedzialna za reformę psychiatrii dzieci i młodzieży

Autor: Krystian Lurka |Data: 28.10.2019
 
 
Opublikowano zarządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika do spraw reformy w psychiatrii dzieci i młodzieży, z którego wynika, że na tę funkcję wyznaczona została prof. Małgorzata Janas-Kozik.
Do jej zadań będzie należeć między innymi inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu reformę i rozwój opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży z wyłączeniem leczenia uzależnień. Obsługę pełnomocnika w zakresie realizacji jego zadań ma zapewniać Departament Zdrowia Publicznego i Rodziny w Ministerstwie Zdrowia.

Prof. Małgorzata Janas-Kozik to specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży i specjalista pediatrii. Jest kierownikiem Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz kierownikiem Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Jeśli chcesz ściągnąć zarządzenie, kliknij w: "Zarządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika Ministra Zdrowia do spraw reformy w psychiatrii dzieci i młodzieży".

Przeczytaj także: "Biała plama (dziura) na mapie światowego zdrowia psychicznego", "(Nie)zdrowie psychiczne", "Prof. Agata Szulc: Brakuje empatii", "Najbardziej wpływowy polski psychiatra to...", "Prof. Rybakowski zapowiada powstanie centrum zdrowia psychicznego w Poznaniu" i "Punktologia stosowana".

O najważniejszych kwestiach związanych z polską psychiatrią będzie mowa podczas konferencji "Psychiatria w pytaniach i odpowiedziach". Więcej o wydarzeniu na stronie: www.termedia.pl/Psychiatria-w-pytaniach-i-odpowiedziach.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe