Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

Prof. Pieńkowski: Ubolewam, że w Polsce nie udało się stworzyć sieci Breast Cancer Unit ►

Autor: Monika Stelmach |Data: 13.10.2020
 
 
– Pandemia przerwała prace nad budowaniem sieci, ale myślę, że jak najszybciej powinniśmy wrócić do tematu i przede wszystkim zmienić warunki tworzenia Breast Cancer Unit – mówił prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, zastępca kierownika Oddziału Radioterapii i Onkologii CSK MSWiA w Warszawie, podczas kongresu „Wizja Zdrowia”.
Projekt sieci Breast Cancer Unit zakłada powstawanie ośrodków dedykowanych leczeniu raka piersi. Resort wprowadziło jednak szereg wymogów organizacyjnych, które powodują, że zainteresowanie polskich ośrodków przystąpieniem do sieci jest małe. Ponad to zaproponowany przez ministerstwo projekt jest różny od tego nad czym pracowały środowiska medyczne i organizacje pacjenckie. Przede wszystkim przewiduje dwa rodzaje tych ośrodków, co jest niespotykane nigdzie indziej na świecie.

– Ministerialny projekt powinien zostać zmieniony tak, aby był zgodny z wymogami stawianymi takim ośrodkom na całym świcie. Pandemia przerwała prace nad tworzeniem sieci, ale myślę, że jak najszybciej musimy wrócić do tematu. Wyniki leczenia w ramach Breast Cancer Unit są 30 proc. lepsze niż terapia prowadzona przez tych samych specjalistów, ale działających w rozproszeniu – mówił prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, podczas „Wizji Zdrowia”.Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe