Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Pietrzyk/Agencja Gazeta

Prof. Simon: Jeśli ktoś się nie boi wirusa, to jest idiotą

Źródło: Fakt, Angora
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 04.08.2020
 
 
Prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, przyznaje, że w stolicy województwa dolnośląskiego młodzi zachowują się nieodpowiedzialnie, krytykuje tłumy bez maseczek są na Wyspie Słodowej i w knajpkach na rynku. – To nieakceptowalne – mówi prof. Simon.
– Jeśli ktoś się nie boi wirusa, to jest idiotą. Niech się przejdzie do kliniki bez zabezpieczenia i pomoże mi z pacjentami, jak się nie boi, serdecznie zapraszam – mówi prof. Simon w rozmowie z „Faktem”. – Problem w tym, że osoby młode, które ignorują zalecenia, mogą zarazić seniorów, co spowoduje gwałtowne nasilenie zgonów – alarmuje.

Ekspert przyznaje, że przyszedł czas na ograniczenia związane z funkcjonowaniem klubów i barów. – Ostatnio w Barcelonie zamknięto kluby, a działanie restauracji zostało ograniczone. U nas wszystko się otwiera – skarży się Krzysztof Simon.

– Nie wiem, kto doradza rządowi, ale ciągłe luzowanie restrykcji to absurd i szaleństwo – podkreśla ekspert.

O sprawie poinformowała także „Angora”.

Przeczytaj także: „Prof. Simon: Mówienie, że w kilka miesięcy uda się stworzyć szczepionkę, to jak wróżenie z fusów” i „Prof. Simon: Musimy wykorzystać każdą możliwość leczenia COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe