Wyślij
Udostępnij:
 
 

Przedstawiciele szpitali powiatowych wyjdą na ulice

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 27.03.2019
 
 
Na 2 kwietnia pracownicy i szefowie szpitali powiatowych zapowiadają manifestację przed Ministerstwem Zdrowia. Uważają, że resort nie dotrzymał obietnicy dotyczącej zwiększenia ryczałtu.
- Związkowcy, którzy o godz. 13. zbiorą się pod siedzibą resortu na ul. Miodowej w Warszawie, zamierzają przekazać ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu petycję w sprawie wzrostu wyceny procedur i zapewnienia podwyżek także przedstawicielom zawodów medycznych pominiętych w ustawie – informuje „Rzeczpospolita”.

Malinowski o kłopotach
- Domagamy się od Ministerstwa Zdrowia rekompensaty za zwiększenie się kosztów świadczeń medycznych spowodowane podwyżkami płac w służbie zdrowia – mówi Waldemar Malinowski, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Podkreśla, że ostatnie decyzje ministra Szumowskiego sprawiły, że szpitale powiatowe znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

- Kłopoty pojawiły, bo nie ma ministerialnego finansowania obiecanych podwyżek wynagrodzeń - wyjaśnia Malinowski.

Przeczytaj także: "Miłkowski o długach szpitali powiatowych", "Szpital na peryferiach (i minusie)" i "Płonka: Na płace szpitale powiatowe wydają 83 proc. przychodów, a na leczenie jedynie od 4 do 6 proc.".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.