Szymon Czerwiński

Rada funduszu przeciwko odwołaniu Agnieszki Pachciarz

Udostępnij:
Wniosek minister zdrowia Izabeli Leszczyny o odwołanie Agnieszki Pachciarz z funkcji dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia został oddalony. Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Nie oznacza to jednak, że pozostanie ona na stanowisku.
Przypomnijmy – Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, po tym, jak dowiedziała się, że do centrali NFZ wpłynął wniosek o jej odwołanie, 8 lutego złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. W ten sposób zdecydowała o zakończeniu siedmioletniej pracy na tym stanowisku.

W wywiadzie udzielonym „Menedżerowi Zdrowia” podkreśliła, że „minister zdrowia ma prawo dobierać sobie najbliższych współpracowników, a do takich bez wątpienia należą dyrektorzy oddziałów NFZ”. Dlatego ustąpiła – chciała w ten sposób skrócić procedurę.

Pomimo rezygnacji 12 lutego zebrała się rada Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, aby zaopiniować wniosek minister Leszczyny w sprawie dyrektor. Rada nie zgodziła się ze złożonym wnioskiem, uznając kompetencje dotychczasowej szefowej oddziału. Uchwałą rady podjęto decyzję przeciwko odwołaniu Agnieszki Pachciarz.

Przeczytaj także: „Dobry fachowiec, ale bezpartyjny” i „NFZ się pruje?”

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.