Wyślij
Udostępnij:
 
 

Raport "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania"

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.01.2019
 
 
Dostępny jest już najnowszy raport NIZP-PZH. Opracowanie pod redakcją Bogdana Wojtyniaka i Pawła Goryńskiego składa się z piętnastu rozdziałów i ma 492 strony. To omówienie stanu zdrowia Polaków oparte na najbardziej aktualnych danych. Podajemy adres strony internetowej, z której można pobrać dokument.
W poszczególnych częściach raportu opisano między innymi długość życia i umieralność Polaków, wyleczalność chorych na nowotwory złośliwe, zachorowania na choroby zakaźne i pasożytnicze, samoocenę stanu zdrowia dorosłych Polaków, wybrane czynniki ryzyka zdrowotnego związane ze stylem życia i infrastrukturę systemu opieki.

Dokument jest do ściągnięcia na stronie internetowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, w zakładce: Raport NIZP-PZH pod tytułem "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania”.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe