123RF

Raporty dotyczące szczepień tylko elektronicznie

Udostępnij:

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano skierowane do konsultacji publicznych rozporządzenie wprowadzające obowiązek prowadzenia sprawozdawczości z przeprowadzonych obowiązkowych szczepień wyłącznie w postaci elektronicznej.

Przepisy rozporządzenia z 27 września 2023 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych dopuszczają składanie określonych w nim sprawozdań zarówno w postaci papierowej, jak i elektronicznej. Jednak w związku z uruchomieniem przez Główny Inspektorat Sanitarny centralnego portalu sprawozdawczego e-Sanepid, uznano, że utrzymywanie sprawozdawczości z przeprowadzonych obowiązkowych szczepień ochronnych oraz raportu o przypadkach niewykonania obowiązkowych szczepień ochronnych w postaci papierowej nie jest uzasadnione.

W projekcie rozporządzenia wprowadzono obowiązek składania przez świadczeniodawców wybranych sprawozdań o wykonanych szczepieniach oraz raportu o przypadkach niewykonania szczepień do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wyłącznie w postaci elektronicznej.

– Takie rozwiązanie przyspieszy obieg informacji oraz wyeliminuje prowadzenie spraw w postaci papierowej. Wejście w życie rozporządzenia planowane jest 1 lipca 2024 r. – uzasadniono.

Poniżej pełna treść projektowanego rozporządzenia.Uwagi do projektu – w wersji edytowalnej – można wysyłać na adres: h.skrzeczynska@mz.gov.pl – do 21 dni od otrzymania pisma w sprawie dokumentu.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.