Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rękawica pomaga uzyskać sprawność ręki po udarze
Źródło: BL, Neofect
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 21.08.2016
 
 
Produkt otrzymał niedawno europejski certifikat ISO13485, wyposażono w niego już trzy polskie placówki rehabilitacyjne. Chodzi o rękawicę rapael smart glove, pomocną w rehabilitacji pacjentów po wylewie. Firma wprowadzająca rękawiczkę swoje europejskie operacje koordynuje w Warszawie.
To tzw. inteligentna rękawiczka: rozwiązanie stosowane podczas rehabilitacji ręki i dłoni pacjentów, którzy przeszli udar mózgu lub cierpią z powodu innych zaburzeń centralnego układu nerwowego. Rękawiczka została wynaleziona przez założony w 2010 roku południowokoreański stratup Neofect.

- To systemem o biologicznym sprzężeniu zwrotnym, który składa się z wyposażonej w czujniki rękawicy oraz oprogramowania komputerowego. Poręczne urządzenie śledzi ruchy ręki pacjenta, rozpoznaje ustawienie przedramienia, ruchy nadgarstka i palców. Dane przesyłane są za pomocą technologii Bluetooth, a oprogramowanie proponuje gry komputerowe, które pozwalają na wirtualną manipulację przedmiotów przy użyciu rąk – czytamy w komunikacie Neofect.

Gry są symulacją czynności z codziennego życia, a terapeuci mogą decydować o trudności treningu w zależności do indywidualnego poziomu każdego chorego i jego wyników. Każda z gier pobudza mięśnie, a także stymuluje zmysł wzroku i słuchu, co ulepsza ogólne funkcje poznawcze i wpływa na neuroplastyczność.
- Nie można ożywić martwej komórki, ale poprzez odpowiednie trenowanie nieuszkodzonych komórek, można skutecznie poprawić ogólną neuroplastyczność mózgu, co jest kluczowe w rehabilitacji centralnego układu nerwowego - mówi Ho Young Ban z Neofectu.

Smart Glove została z powodzeniem wprowadzona przez wiele największych szpitali w Korei Południowej, w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pierwszym krokiem w wejściu na rynki europejskie było otwarcie biura w Warszawie. Biuro zajmie się koordynacją współpracy z lokalnymi dystrybutorami poszczególnych krajów w Unii Europejskiej. Do tej pory, oprócz Polski, taka wspołpraca została nawiązana z Wielką Brytanią, Belgią, Holandią, Danią, Czechami, Turcją, Włochami, Finlandią, Estonią i Rosją.

W Polsce już trzy ośrodki rehabilitacji są wyposażone w rapael smart glove: Ośrodek Medyczny DMP w Lublinie, Sanatorium Włókniarz w Busku-Zdrój oraz Opti-Med w Nowym Sączu.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe