Wyślij
Udostępnij:
 
 
Facebook.com/kancelaria.premiera

Sanacja służby zdrowia ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.05.2021
 
 
Premier Mateusz Morawiecki promuje Polski Ład – podczas wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie zapowiedział „uzdrowienie służby zdrowia i zwiększenie nakładów na nią”.
Polityk oglądał hybrydową salę operacyjną i pracownię tomografii komputerowej. Swoje przemówienie zaczął od refleksji, że „kiedyś dzieci w szpitalach płakały, a dziś dzięki salom, w których mogą leżeć z rodzicami, już nie płaczą albo płaczą mniej”. Później zapowiedział plan uzdrawiania ochrony zdrowia.

– Rząd ma ogromną determinację, by przeprowadzić sanację służby zdrowia – mówił premier, podkreślając, że „rząd chce poszerzyć możliwości służby zdrowia, ale do tego potrzebne są właściwie wydatkowane pieniądze”. – Pieniądze mają pojawić się dzięki programowi Polski Ład. Z nich między innymi ma być remontowany szpital dziecięcy – zapowiedział.

– W ciągu dwóch lat chcemy, aby 6 proc. PKB przeznaczane było na służbę zdrowia. To będzie około stu dwudziestu kilku miliardów złotych. W kolejnych latach także zwiększą się nakłady na zdrowie – do poziomu 7 proc. PKB do 2027 r. – zadeklarował Morawiecki. 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe