Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski o zakopywaniu dziury pokoleniowej wśród pielęgniarek
Źródło: Puls HR
Autor: Krystian Lurka |Data: 10.04.2019
 
 
- Niemal sto procent kończących studia pielęgniarskie odbiera prawa wykonywania zawodu. A to daje szansę na "wypełnienie" dziury pokoleniowej wśród pielęgniarek – przyznał minister Łukasz Szumowski.
Szumowski wypowiedział się w sprawie pielęgniarek w trakcie Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

- Szef resortu zdrowia wskazał, że do tej pory 30 proc. osób przyuczających się do zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza w ogóle nie interesowało się pracą w zawodzie i wybierało inne zajęcia - poinformował "Puls HR" i zacytował ministra: - Dziś niemal sto procent absolwentów kierunków pielęgniarskich występuje do samorządu zawodowego o prawo wykonywania zawodu wróży. Jest szansa, żeby "wypełnić" dziurę pokoleniową w pielęgniarstwie.

Szumowski stwierdził, że jeśli wciąż niemal wszystkie absolwentki pielęgniarstwa będą chciały pracować w zawodzie, to będzie można zwiększyć liczbę szkół pielęgniarskich.

Krystyna Ptok o normach pielęgniarskich i podawaniu nazw szpitali
9 kwietnia opublikowaliśmy tekst "Czy normy zatrudnienia pielęgniarek są przestrzegane?", w którym na tytułowe pytanie odpowiedziała Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

- Zapowiadaliśmy, że będziemy pilnie śledzić rozwój wypadków, a razie potrzeby rozważymy choćby podawanie do wiadomości publicznej nazw szpitali, w których normy nie są przestrzegane. Właśnie do centrali naszego związku spływają ankiety wypełniane przez naszych członków. Wkrótce ogłosimy dane - powiedziała Ptok w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Przeczytaj także: "Czy normy zatrudnienia pielęgniarek są przestrzegane?" i "8 złotych dla pielęgniarki".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe