Wyślij
Udostępnij:
 
 
TVN24

Ukradł 85 kilogramów stopu metali wykorzystywanego w radioterapii

Źródło: KL, TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.01.2019
 
 
Miał pilnować bezpieczeństwa i porządku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, a ukradł 85 kilogramów stopu metali wykorzystywanego w radioterapii. "Zdobycz" o wartości 18 tysięcy złotych zaniósł do skupu złomu i sprzedał za 200 złotych. Ochroniarz przyznał się do winy.
- W poniedziałek (7 stycznia) policjanci przyjęli zgłoszenie od jednego z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim o kradzieży z włamaniem, do której doszło w dwóch pomieszczeniach placówki zdrowia - poinformował TVN24 i wyjaśnił, że włamywacza ukradł 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii, którego wartość oszacowano na około 18 tysięcy złotych, a także głośniki należące do jednego z pracowników. Sprawcą okazał się ochroniarz.

- Policjanci zatrzymali 52-latka, który przyznał się do kradzieży z włamaniem - wyjaśnił Mateusz Sławek z gorzowskiej policji. Ochroniarz poinformował, że skradziony stop metalu sprzedał w jednym z gorzowskich skupów złomu za około 200 złotych.

Policjanci odzyskali skradziony metal, który wróci do szpitala.

52-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe