Opolski Urząd Wojewódzki

W opolskim powołano konsultantów medycznych

Udostępnij:

Podczas narady dotyczącej wojewódzkiego planu transformacji dla Opolszczyzny na lata 2022–2026 powołano trzech konsultantów w ochronie zdrowia.    

Na stronie internetowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano informację o powołaniu na kolejną kadencję trzech konsultantów wojewódzkich. Zostali nimi:

  • mgr Krystyna Gębuś-Dinter, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego.

W 2000 r. uzyskała specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego. W 2016 r. otrzymała srebrne odznaczenie za zasługi dla samorządu pielęgniarek i położnych przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych, a w 2017 r. otrzymała Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii PRO PUBLICO BONO. Obecnie pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu na Oddziale Pediatrycznym jako pielęgniarka oddziałowa.   Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego dla województwa opolskiego jest od 2014 r. 

  • mgr Małgorzata Widera, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego.

W 2005 r. ukończyła Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową, uzyskując licencjat pielęgniarstwa. W 2007 r. na Akademii Medycznej we Wrocławiu otrzymała tytuł magistra pielęgniarstwa, aby w 2009 r. zostać specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jadwigi w Opolu, pełniąc funkcję naczelnej pielęgniarki, oraz prowadzi zajęcia praktyczne dla studentów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego dla województwa opolskiego jest od 2014 r. 

  • lek. med. Jan Wojciech Wierzchowiec, specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

W 2017 r. uzyskał tytuł specjalisty rehabilitacji medycznej, a w 2011 r. tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 1999 roku zatrudniony jest w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, pracując na wielu stanowiskach. Od 2017 roku pełni funkcję kierownika Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie rehabilitacji medycznej dla województwa opolskiego jest od 2019 r.

Przeczytaj także: „Wyższe wynagrodzenia konsultantów krajowych i wojewódzkich”.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.