Wyślij
Udostępnij:
 
 
WHO: Marihuana może mieć zastosowanie lecznicze
Źródło: BL, Krytyka Polityczna
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.02.2019
 
 
Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje zmianę klasyfikacji marihuany w traktatach regulujących międzynarodową politykę narkotykową. Dziś oceniana jest jako narkotyk bez właściwości leczniczych. I to ma się zmienić.
- Opublikowany właśnie dokument WHO rekomenduje przeniesienie THC, substancji aktywnej w marihuanie, z listy najgroźniejszych substancji Konwencji o substancjach psychotropowych do Wykazu I Jednolitej konwencji o środkach odurzających – pisze „Krytyka Polityczna”.

Zmiana poszerzy możliwości zastosowań marihuany do celów medycznych, zainspirować też może dodatkowe badania naukowe. Dzisiejsza jednoznaczna klasyfikacja substancji jako narkotyku zniechęca biznes do inwestycji w takie badania.

W Polsce ustawodawca dopuścił wykorzystanie ziela konopi jako surowca farmaceutycznego. Od 1 listopada 2017 r. może ono być przeznaczone do sporządzania leków recepturowych a więc przygotowywanych w aptece. Jednak w praktyce leki na bazie marihuany są trudno dostępne.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe