Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wanda Półtawska: Aborcja to nie jest sprawa kobiety, a mężczyzny. Dziecko powstaje impulsem komórki męskiej

Źródło: KL, wPolityce.pl
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 24.05.2018
 
 
- Nikt nie ma prawa do zabijania drugiego człowieka, czy jest to człowiek chory, czy ślepy, czy stary, czy zdrowy - powiedziała Wanda Półtawska, lekarka i przyjaciółka papieża Jana Pawła II, podczas środowego spotkania autorskiego.
- Półtawska wzięła udział w konferencji promującej jej najnowszą książkę "Genealogia divina. Boże pochodzenie człowieka" - poinformowała "wPolityce.pl". Półtawska spytana przez dziennikarzy o problem aborcji zaznaczyła, że żadna kobieta nie chce zabijać dzieci. - Kobiety podejmują dramatyczną decyzję o aborcji, ponieważ nie znajdują wsparcia u ojca dziecka. Dlatego aborcja to nie jest sprawa kobiety" - przyznała.

- Nie ma sensu karać kobietę za aborcję i dyskutować o aborcji jako o sprawie kobiety. To jest sprawa mężczyzny, który zrobił to dziecko, bo dziecko powstaje impulsem komórki męskiej i czyn jest mężczyzny. A skutki chcemy zwalać na kobiety. To jest niesprawiedliwe - podkreśliła Półtawska.

Przeczytaj także: "Chazan i Bukiel o wierze, aborcji i nagonce na katolickich lekarzy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe