Wyślij
Udostępnij:
 
 
Weź pigułkę, czyli damsko-męska zgoda co do antykoncepcji hormonalnej
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 17.06.2019
 
 
Kobiety są wyjątkowo zgodne z mężczyznami. - Większości Polek i Polaków docenia walory i preferuję antykoncepcję hormonalną – wynika z badania pod tytułem "Antykoncepcja szyta na miarę".
- Aż 52 proc. panów, którzy wzięli udział w badaniu uważa, iż tabletki antykoncepcyjne mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia kobiet – czytamy w komunikacie autorów badania.

Mężczyźni dostrzegli możliwość zwiększenia komfortu życia kobiety w sferze jej życia seksualnego. Aż 72 proc. panów, którzy wzięli udział w badaniu, wskazało seks, jako obszar, który dzięki stosowaniu tabletek może ulec poprawie.

No tak. To można zrozumieć. Antykoncepcja hormonalna to odpowiedzialność przede wszystkim kobiet, od mężczyzn nie wymaga ani zapamiętywania godzin przyjmowania pigułek. W zasadzie nie wymaga… niczego. Więc co na to kobiety?

Okazuje się, że co do pigułek są jeszcze bardziej entuzjastyczne niż mężczyźni. - Z badania, zrealizowanego na przełomie marca i kwietnia przez dom badawczy Biostat, w ramach kampanii edukacyjnej „Antykoncepcja szyta na Miarę”, wynika, że aż 74 proc. Polek, zapytanych o wpływ tabletek antykoncepcyjnych na codzienne funkcjonowanie potwierdziło, że doustna antykoncepcja hormonalna może zwiększyć komfort życia kobiety. Jednocześnie 58 proc. pań odpowiedziało, że pigułki mogą poprawić jakość życia – czytamy w innym komunikacie.

Z zestawienia przygotowanego przez autorów „Antykoncepcja szyta na miarę” wynika, że co do pigułek hormonalnych między Polakami a Polkami nie ma większej różnicy. A jeśli już są, to nieznaczne – i to co jest paradoksem, bardziej sceptyczni wobec nich są mężczyźni.

Jak to tłumaczą autorzy badań?

- Warto dodać, że doustna antykoncepcja reguluje także gospodarkę hormonalną, w tym pomaga w unikaniu bolesnego przeżywania miesiączek – podkreślają w komunikacie.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe