Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wymiana? Pierwsze próby wprowadzenia „tępych” dyżurów
Źródło: BL, Nowiny.pl
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.01.2019
 
 
Na razie nie dochodzi do wymieniania się dyżurami – „tępymi” i „ostrymi” - przez sąsiadujące z sobą szpitale, ale placówki w Wodzisławiu i Rydułtowach na Śląsku postanowiły wzajemnie wyręczać się w prowadzeniu nocnej i świątecznej pomocy.
- Począwszy od 1 lutego przewiduje się dwa dyżury lekarskie od poniedziałku do czwartku - lekarza dla dzieci w Rydułtowach oraz lekarza dla dorosłych w Wodzisławiu Śląskim. Natomiast od piątku do niedzieli planuje się cztery dyżury, to jest lekarza dla dzieci oraz lekarza dla dorosłych w obu miejscowościach – opisują "Nowiny.pl".

Przypomnijmy, że posiadanie SOR i praca przez okrągły rok 24 godziny na dobę były jednymi z kryteriów przyjęcia do sieci. Szpitalom jest jednak coraz trudniej podołać tym wymaganiom. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu braków kadrowych. Dochodzi do tego kolejny argument, czyli trzymanie pod "pełną parą" wszystkich placówek w okolicy nie ma sensu, nie ma takich potrzeb.

Resort rozważa wycofanie się z warunku pracy przez cały rok 24 godziny na dobę, ale w tej sprawie klamka jeszcze nie zapadła.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe