iStock

Wypłata lekarza coraz wyższa

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Z roku na rok wynagrodzenia lekarzy się zwiększają – z ministerialnych danych wynika, że we wrześniu 2022 r. medycy ze specjalizacją, w przeliczeniu na pełny etat, zarabiali dwa razy więcej niż w marcu 2016 r.
Publikujemy statystyki dotyczące średniej wysokości wynagrodzeń brutto lekarzy ze specjalizacją i bez w przeliczeniu na pełny etat, otrzymane od Ministerstwa Zdrowia – przedstawiciele resortu i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zbierali te dane w związku z opracowywaniem projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych – dotyczą wynagrodzeń lekarzy zatrudnionych w podmiotach leczniczych od marca 2016 do września 2022 r.

Z informacji resortu zdrowia, wynika, że średnia wysokość wynagrodzenia łącznego – z dodatkami – brutto lekarzy ze specjalizacją zwiększyła się z 8382 zł do 16 725 zł, natomiast w przypadku tych bez – z 4702 zł do 9392 zł.

Ale...
Przypomnijmy jednak, że także wskaźnik zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych jest coraz wyższy – w 2017 r. była deflacja na poziomie 0,6 proc., a średnioroczna stopa inflacji w 2022 r. wynosiła 14,4 proc.

Przeczytaj także: „Ile zarabiali lekarze?” i „Leczenie już się nie opłaca”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.