Wyślij
Udostępnij:
 
 

Za mało leków, czyli problem nadal nierozwiązany

Źródło: Fakt
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 19.07.2019
 
 
Tagi: lek, leki
Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że problemy z lekami powoli się kończą. Tymczasem co innego wynika z najnowszych danych hurtowni farmaceutycznej.
- Wciąż brakuje preparatów stosowanych w chorobach tarczycy, cukrzycy i przy nadciśnieniu tętniczym – informuje "Fakt".

Na czele listy braków jest stosowany w chorobach tarczycy euthyrox. Okazuje się, że z zamówionych 888 tys. opakowań tego preparatu do hurtowni przyjechało w tym tygodniu tylko 11 tys.

Polska zaczęła sobie coraz lepiej dawać radę z nielegalnym wywozem leków, ale pojawiły się nowe problemy. Dotyczą Chin, gdzie po serii afer związanych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa ograniczana jest produkcja. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje, że lista deficytowych leków obejmuje już 500 pozycji. Według danych resortu pacjenci najczęściej dopytują o euthyrox, metforminę, amlodypinę i nierefundowane szczepionki.

Przeczytaj także: "Kup suplementy, dużo suplementów", "Zbigniew Fijałek: Kryzys lekowy mnie nie dziwi" i "Karczewski: W aptekach wciąż brakuje pół tysiąca leków? To nieprawda".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe