Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Zapowiedź nadzwyczajnego posiedzenia pielęgniarek i położnych ►

Źródło:
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.06.2021
 
 
– 18 czerwca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, podczas którego zatwierdzimy dalsze działania protestacyjne i strajkowe w walce o godne warunki pracy i płac – zapowiedziała przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok.
Przewodnicząca Ptok na Facebooku podziękowała za udział w proteście przed Sejmem, który zorganizowano 15 czerwca. – Przyjechałyśmy do Warszawy z nadzieją po tym, gdy senatorowie przegłosowali korzystne dla nas poprawki w zmianie ustawy o najniższych wynagrodzeniach. Okazało się jednak, że odrzucono je w całości przez 229 posłów Prawa i Sprawiedliwości wspartych, niestety, przez posłów z innych ugrupowań. Posłowie nie zdali egzaminu wiarygodności – mówiła Ptok, jednocześnie dodając, że „przegrana bitwa to nie przegrana wojna”.

– 18 czerwca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, podczas którego zatwierdzimy dalsze działania protestacyjne i strajkowe w walce o godne warunki pracy i płac – zapowiedziała.Przeczytaj także: „Piecha, Szczurek-Żelazko i Szumowski przeciwni wyższym współczynnikom pracy” i „Przed Sejmem protest – w Sejmie głosowanie”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe