Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zbigniew Lew – Starowicz: Gwiazda Edukacji

Źródło: BL
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 18.03.2015
 
 
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Steciwko zdecydowała uhonorować w tym roku prof. dr hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza, psychiatrę, seksuologa, psychoterapeutę, konsultanta krajowego w dziedzinie seksuologii. Autora słów: „Bezrobocie, kryzysy, zagrożenia klimatyczne, wszystko można przetrzymać, jeśli ludzie się kochają”.
Kapituła pragnie uhonorować wysiłek dotyczący popularyzowania wiedzy z dziedziny seksuologii, także w środowisku lekarzy rodzinnych.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się podczas inauguracji Kongresu Top Medical Trends .

Profesor Starowicz to współtwórca polskiej seksuologii. W 1966 roku ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Ale powołanie lekarza nie było jego jedynym. Ukończył także filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorat w dziedzinie seksuologii obronił w 1981 roku.

Co ma do powiedzenia o męskim i damskim erotyzmie?
- Kobiety wchodzą do gabinetu seksuologa i mówią szczerze. Mężczyźni kluczą, kłamią. Gdy mają się rozebrać do badania, są w strachu. Ostatnim facetem, który widział ich narządy płciowe był zapewne pediatra. No i potwornie boją się testów – gdy mają coś wypełnić, zachowują się jak uczniowie w szkole, którym zaraz wpadnie lufa do dziennika.

Co o nagrodzie, która otrzymał profesor? Ufundowana została przez rodzinę profesora Andrzeja Steciwko i wydawnictwo Termedia. Profesora pożegnaliśmy na zawsze w 2012 r. roku. Był współtwórcą Kongresu Top Medical Trends, człowiekiem ogromnie zaangażowanym w rozwój medycyny rodzinnej w Polsce. Był prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Dbał, aby ta specjalność cieszyła się estymą nie tylko wśród pacjentów, lecz także w środowisku lekarskim.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe