Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Zmiana standardu organizacyjnego teleporady w POZ

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 26.01.2021
 
 
Opublikowano projekt zmiany rozporządzenia, z którego wynika, że teleporada może być udzielona w terminie późniejszym niż pierwszy dzień roboczy następujący po dniu zgłoszenia się pacjenta – jest jednak warunek.
W uzasadnieniu do przepisów wyjaśniono, że „projekt rozporządzenie doprecyzowuje termin realizacji teleporady, wskazując, że świadczenie to może być udzielone w terminie późniejszym niż pierwszy dzień roboczy następujący po dniu zgłoszenia się pacjenta w celu uzyskania pomocy medycznej – pod warunkiem jego uzgodnienia z pacjentem lub jego opiekunem ustawowym” i „rozwiązanie skutkować będzie szybszym uzyskaniem pomocy odpowiedniej do stanu i potrzeb zdrowotnych danego pacjenta”.

Przewiduje się, że rozporządzenie zacznie obowiązywać 30 stycznia 2021 r. – data ta jest związana z przepisami rozporządzenia ministra zdrowia z 12 stycznia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe