ONKOLOGIA
Leczenie bólu
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner kategorii
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Aleksandra Ciałkowska-Rysz ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 27.11.2018
 
 
Aleksandra Ciałkowska-Rysz została wybrana prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej. Doktor jest kierownikiem oddziału medycyny paliatywnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi.
To kolejna kadencja Aleksandry Ciałkowskiej-Rysz. W poprzedniej kadencji walczyła o podwyżkę wycen w medycynie paliatywnej, aby pacjenci otrzymywali opiekę jakiej mogliby oczekiwać. Podwyżka wycen została wprowadzona w 2017 roku.

Ciałkowska-Rysz należała do grupy ekspertów, którzy przygotowywali standardy medycyny paliatywnej dla resortu zdrowia. Pełniła również funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej w latach 2004-2008 oraz konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny paliatywnej w latach 2008-2014.

Powstałe w 2002 roku Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej liczy 220 członków. Celem organizacji jest inicjowanie i popieranie badań naukowych dotyczących problemów medycyny paliatywnej, integracja działań lekarzy w zakresie wymienionych badań, inicjowanie i popieranie programów zdrowotnych dotyczących opieki paliatywnej oraz propagowania wypracowanych standardów postępowania w tej opiece.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe