Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

AstraZeneca Pharma Poland rozbudowuje Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych

Źródło: Centrum Prasowe PAP/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 15.03.2017
 
 
AstraZeneca Pharma Poland ogłosiła plany rozbudowy Globalnego Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych. Firma zamierza zatrudnić około 200 nowych pracowników i rozszerzyć zakres działania na wszystkie obszary planowania i zarządzania badaniami klinicznymi.
- Celem obecnej zmiany w Globalnym Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych jest zwiększenie liczby wykonywanych badań. Aby to było możliwe, tworzymy nowe stanowiska pracy i chcemy przyciągnąć do nas wysokiej klasy specjalistów. To działanie odzwierciedla strategiczny kierunek globalnego rozwoju firmy, inwestującej dotychczas w Polsce ponad 120 mln zł rocznie w działalność szeroko rozumianą, jako badania i rozwój. Już dziś w Polsce planujemy i koordynujemy międzynarodowe badania kliniczne dla celów rejestracji nowych leków na całym świecie lub rozszerzenia wskazań dla produktów już będących na rynku. Dla AstraZeneca Pharma Poland rozpoczęta właśnie zmiana oznacza kolejne zwiększenie roli i zakresu odpowiedzialności" - podkreśla dr Patryk Mikucki, dyrektor ds. Badań i Rozwoju regionu Europa w AstraZeneca.

-Pacjenci na całym świecie oczekują nowych, skutecznych, a zarazem bezpiecznych terapii. AstraZeneca, której misją jest poprawa jakości życia pacjentów i dostarczanie leków zmieniających życie, doskonale rozumie, że warunkiem dostępu do nowoczesnych leków są dobrze zaplanowane i przeprowadzone badania kliniczne, kluczowy element procesu dopuszczenia leku do obrotu. Dlatego tak ważne jest rozwijanie kompetencji w tym zakresie" - dodaje Jarosław Oleszczuk, prezes zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Utworzone w Polsce - jako pierwsze w tej części Europy - Globalne Centrum Operacyjne Badań Klinicznych AstraZeneca istnieje od 2011 roku i zatrudnia obecnie ponad trzysta osób. Firma planuje zwiększenie kadry o około dwustu nowych pracowników, co sprawi, że będzie to największy w Polsce - i jeden z największych na świecie - zespołów wyspecjalizowanych w globalnej koordynacji badań klinicznych. Razem ze wzrostem zatrudnienia w dziale GMD (Global Medicines Development) zwiększona zostanie też liczba pracowników w innych działach, co w efekcie spowoduje, że organizacja AstraZeneca Pharma Poland będzie liczyła ponad 1000 osób.

Centrum będzie zajmować się planowaniem sposobu wykonania badania, koordynacją rekrutacji pacjentów, gromadzeniem danych klinicznych i zarządzaniem nimi. W zakresie obowiązków Centrum będzie również skuteczne nadzorowanie przebiegu badania klinicznego z uwzględnieniem jakości opieki nad pacjentem oraz tworzeniem zaawansowanych analiz statystycznych i raportów, które są podstawą późniejszych wniosków o rejestrację produktów leczniczych.

AstraZeneca to innowacyjna, oparta na wiedzy naukowej firma biofarmaceutyczna działająca na całym świecie, specjalizująca się w opracowywaniu, rozwoju i wprowadzaniu na rynek leków dostępnych na receptę, stosowanych głównie w trzech obszarach terapeutycznych: w leczeniu chorób układu oddechowego i chorób autoimmunologicznych, chorób układu krążenia i chorób metabolicznych oraz nowotworów. W ramach współpracy z czołowymi instytutami badawczymi prowadzi też aktywne działania w dziedzinie leczenia chorób zapalnych, zakaźnych i neurologicznych. AstraZeneca działa w ponad 100 krajach.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe