Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
BCO

Białostockie Centrum Onkologii z certyfikatem „Szpital bez bólu”

Autor: Monika Stelmach |Data: 14.06.2021
 
 
– Prawidłowe leczenie bólu skraca pobyt pacjenta w szpitalu i podnosi komfort leczenia. Świadomość, że nie będzie bolało albo będzie bolało mało i znośnie, wpływa na poczucie bezpieczeństwa chorego. Staramy się obalić popularny mit, że choroba nowotworowa musi boleć – podkreśla lek. Andrzej Drwal z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii BCO.
Certyfikaty przyznawane są w ramach programu zainicjowanego w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Program polega na wprowadzeniu na oddziały pooperacyjne i zabiegowe wysokich standardów uśmierzania bólu.

Do uzyskania certyfikatu wymagane było przeprowadzenie szeregu szkoleń dla personelu medycznego BCO z zakresu sposobu oceny i uśmierzania ostrego bólu.

– Zgodnie z zaleceniami, wdrożyliśmy monitoring natężenia bólu oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów pooperacyjnych. Uzyskanie certyfikatu „Szpital bez bólu” jest ważną informacją dla pacjentów, że w naszym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego i/lub leczenie bólu przewlekłego związanego z chorobą podstawową prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia – mówi Magdalena Borkowska, dyrektor BCO


Certyfikat przyznawany jest na 3 lata. Po tym okresie szpital będzie musiał ponownie wykazać, że spełnia normy pozwalające posługiwać się takim dokumentem.

BCO jest jedyną w województwie podlaskim wysokospecjalistyczną placówką zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych. W centrum funkcjonuje Specjalistyczny Szpital Onkologiczny z pięcioma oddziałami stacjonarnymi, na których rocznie hospitalizowanych jest średnio ponad 9 tys. pacjentów. Ze specjalistycznych porad w ubiegłym roku skorzystało ponad 100 tys. osób.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe