ONKOLOGIA
Układ moczowo-płciowego
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Czy wiceminister Maciej Miłkowski nie dotrzymał słowa?

Źródło: Stowarzyszenie "UroConti"
Autor: Marta Koblańska |Data: 31.07.2019
 
 
Chorujący na raka gruczołu krokowego zarzucili wiceministrowi Maciejowi Miłkowskiemu złamanie obietnicy, nie doczekali się nowych leków na lipcowej liście, choć przedstawiciel resortu przed kamerami zapowiedział ich wprowadzenie. Są zirytowani i zbulwersowani wymijającymi odpowiedziami. Na lipcowej liście refundacyjnej nadal brakuje leku, który lekarzom dałby możliwość wyboru opcji leczenia pacjentów z rakiem stercza.
- Zamiast leków dostaliśmy pismo, w którym pan wiceminister po raz kolejny wyjaśnia, jak wygląda proces refundacyjny, ale nie odnosi się do naszych pytań i wątpliwości, w całości je ignoruje - przyznał Bogusław Olawski, przewodniczący sekcji prostaty Stowarzyszenia "UroConti" i wskazał, że lipcowa lista refundacyjna była już szóstą, na której nie pojawiły się nowe leki na raka prostaty.

Pacjenci w piśmie do Ministerstwa Zdrowia napisali, że domagają się wyjaśnień i zażądali wglądu w dokumentację, bo dość mają sprzecznych informacji wysyłanych przez ministerstwo i firmy farmaceutyczne.

"UroConti" przypomniało, że Polska jest jedynym znanym pacjentom krajem na świecie, w którym jako kryterium kwalifikujące do programu lekowego obowiązuje warunek stopnia złośliwości mierzonego skalą Gleasona. Według członków stowarzyszenia w niesprawiedliwy i sztuczny sposób to kryterium kwalifikacji dzieli chorych.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.