Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

EMA: Selperkatynib skuteczny w raku tarczycy z mutacją w genie RET

Źródło: Katarzyna Stencel, EMA
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 15.09.2022
 
 
Komitet do spraw Produktów Leczniczych u Ludzi (Committee for Medicinal Products for Human Use – CHMP) Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency – EMA) wydał pozytywną opinię w sprawie zmiany warunków dopuszczenia do obrotu selperkatynibu w leczeniu chorych na zaawansowanego raka rdzeniastego tarczycy z mutacją w genie RET.
Pełne wskazanie rejestracyjne do zastosowania selperkatynibu obejmuje:
– monoterapię u dorosłych chorych na zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca z obecnością fuzji RET, którzy nie otrzymywali wcześniej inhibitora RET,
– monoterapię u dorosłych chorych na zaawansowanego raka tarczycy z fuzją w genie RET, którzy wymagają leczenia, a wcześniej poddani zostali terapii sorafenibem czy lenwatynibem.

Selperkatynib jest zarejestrowany u dorosłych chorych lub młodzieży w wieku co najmniej 12 lat z zaawansowanym rakiem rdzeniastym tarczycy z mutacją w genie RET. Szczegółowe wskazania rejestracyjne ujęte są w uaktualnionej charakterystyce produktu leczniczego.

Zalecana dawka selperkatynibu to 120 mg dwa razy na dobę u chorych ważących poniżej 50 kg i 160 mg dwa razy na dobę u chorych z masą ciała 50 kg i więcej.

Opracowanie: dr n. med. Katarzyna Stencel

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.