Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Erik Bogsch uhonorowany nagrodą Człowieka Roku

Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 12.01.2017
 
 
Prestiżowy węgierski tygodnik ekonomiczny Figyelő, po raz trzeci przyznał nagrodę Człowieka Roku. W tym roku otrzymał ją Prezes Erik Bogsch, w uznaniu sukcesów, jakie Gedeon Richter osiągnął w ciągu kilku minionych dekad.
Nagroda Człowieka Roku przyznawana przez Figyelő wyróżnia osoby, które są przykładem etycznego prowadzenia działalności gospodarczej i stanowią tym samym godny wzór do naśladowania. Ustanowioną trzy lata temu nagrodę przyznaje się corocznie osobie, której działalność na arenie międzynarodowej buduje pozytywny obraz kraju na świecie.

-Nagroda Człowieka Roku tygodnika Figyelő to dla mnie wielki zaszczyt. Jednak należy podkreślić, że ten dowód uznania jest przede wszystkim efektem pracy zespołowej, która charakteryzuje naszą firmę. Z dumą zatem powiem, że jest to wyróżnienie dla wszystkich naszych pracowników – podkreślił Erik Bogsch odbierając nagrodę.

W swoim wystąpieniu Prezes Bogsch podkreślił, że Gedeon Richter zapewnia utalentowanym pracownikom możliwość kontynuowania karier na Węgrzech, a tym samym pozwala przyczynić się do sukcesu węgierskiej gospodarki. Pracownicy w działach badawczo-rozwojowych są w stanie wykonywać swoją pracę w takich samych warunkach jak w laboratoriach Europy Zachodniej. Zauważył również, że założona w 1901 roku firma otworzyła swoje zagraniczne filie tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej – dziś sieć oddziałów obejmuje zarówno własny region, jak i Europę Zachodnią, Amerykę Łacińską i Chiny. Ponadto zaakcentował, że 90 proc. przychodów Gedeon Richter pochodzi ze sprzedaży zagranicznej, toteż działanie na arenie międzynarodowej jest niezwykle istotne – zwłaszcza z perspektywy wiarygodności i przejrzystości.

Przyznana nagroda stanowi także wyraz uznania dla działań podejmowanych w ramach realizowanej strategii korporacyjnej, w wyniku której Gedeon Richter stał się międzynarodową firmą farmaceutyczną.

Ponad 150 firm nominowało własnych kandydatów do tytułu Człowieka Roku tygodnika Figyelő podczas ubiegłorocznej gali TOP 200, w której udział wzięło niespełna 400 osób ze świata biznesu. Redakcja Figyelő dokonywała wyboru Człowieka Roku 2016 spośród dziesięciu kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów. Wśród ważnych kryteriów znalazła się mierzona wskaźnikami ekonomicznymi wydajność i pełna transparentność prowadzonych działań.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe