Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta

Minister zdrowia obiecuje dodatkowe pieniądze na onkologię

Źródło: Interia
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 17.03.2021
 
 
Wszystkie ośrodki onkologiczne otrzymają dodatkowe 3 proc. finansowania na zapewnienie środków ochrony indywidualnej – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Szef resortu zdrowia odpowiadał na pytania posłów po tym, gdy przedstawił informację na temat sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych. Chęć zadania pytania wyraziło około 50 parlamentarzystów.

– Wiele razy w pytaniach padały zarzuty, że walka z COVID-19 odbywa się kosztem onkologii. Absolutnie chce powiedzieć, że to jest manipulacja. W sensie systemowym onkologia jest zieloną wyspą i nie ma żadnych zakusów, by tworzyć oddziały covidowe, które obsługiwałyby pacjentów nieonkologicznych – powiedział minister zdrowia.

Dodał, że w kilku placówkach zostały utworzone minioddziały covidowe, ale - jak podkreślił - dla pacjentów onkologicznych, bo oni muszą mieć kontynuację leczenia także wtedy, gdy chorują na COVID-19.

– Nakłady na onkologię rosną systematycznie. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, przyjęliśmy rozwiązanie, że wszystkie ośrodki onkologiczne otrzymają dodatkowe 3 proc. finansowania na zapewnienie środków ochrony indywidualnej, bo to ma ogromne znaczenie. Ośrodki kompleksowe, które mają duży katalog świadczonych usług, dostaną jeszcze dodatkowe 3 proc. Czyli tylko z powodów covidowych o niemal 6 proc. zwiększyliśmy finansowanie onkologii – mówił minister.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe