Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

NIO-PIB rozpoczyna współpracę z Instytutem Curie w Paryżu

Źródło: NIO-PIB
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 01.06.2021
 
 
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz Instytut Curie w Paryżu rozpoczynają współpracę. Głównym celem umowy jest wymiana doświadczeń oraz promowanie badań naukowych.
Porozumienie o współpracy umożliwi naukowcom z Francji i Polski prowadzenie innowacyjnych badań, określanie priorytetów w zakresie działań nad zwalczaniem nowotworów w obu krajach, a także prowadzenie wspólnych badań nad zastosowaniem nowych technologii w walce z nowotworami. W ramach współpracy istotną rolę będzie odgrywać projekt dedykowany gromadzeniu oraz wymianie danych medycznych na rzecz rozwoju Real-World Evidence. Inicjatorzy, przykładając ogromną wagę do edukacji i szkolenia kadr, zaplanowali także program wymiany międzynarodowej, cykl warsztatów oraz innych form upowszechniania wiedzy.

Instytut Curie w Paryżu jest uznanym liderem w badaniach, diagnostyce i leczeniu nowotworów. Jest to kompleksowe i nowoczesne centrum onkologiczne rozmieszczone w trzech różnych lokalizacjach: Paryż, Orsay i Saint-Cloud. Z kolei Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy jest obecnie największą placówką onkologiczną w Polsce, której misją jest tworzenie standardów w onkologii, wdrażanie Narodowej Strategii Onkologicznej, a także prewencja, diagnostyka, leczenie i edukacja.

Obie instytucje z powodzeniem współpracowały w przeszłości, a zawarte teraz porozumienie rozszerza tę współpracę o nowe obszary. Pierwszy pilotażowy projekt zainicjowany przez prof. Iwonę Ługowską (Warszawa) oraz prof. Christophe Le Tourneau (Paryż) dotyczy rozwoju Centrum Doskonałości Onkologii Precyzyjnej oraz prowadzenia wspólnie badań klinicznych i wymiany doświadczeń w leczeniu chorych onkologicznie opartego o profil molekularny.

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną ceremonia podpisania porozumienia o współpracy odbyła się w wersji zdalnej. Ze strony NIO-PIB umowę podpisał prof. Jan Walewski – dyrektor NIO-PIB, ze strony Instytutu Curie oficjalny podpis złożył prof. Thierry Philip – przewodniczący zarządu Instytutu Curie.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe