SPECJALIZACJE ONKOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Jan Walewski: Istotą usprawnienia całej opieki onkologicznej w Polsce jest koordynacja tej opieki, po to, aby ścieżka dostępu pacjenta do leczenia była prostsza.
Źródło: Alicja Kostecka
Autor: Alicja Kostecka |Data: 31.10.2018
 
 
Sieć onkologiczna z ośrodkiem koordynującym, to model opieki zdrowotnej, który został wypracowany przez zespół powołany przez ministra zdrowia. Na szczeblu krajowych mają to być ośrodki koordynujące te opiekę i takim ośrodkiem w przypadku dorosłych jest Instytut Onkologii w Warszawie, a w przypadku hematologii – Instytut Hematologii, które dysponują najlepszą infrastrukturą leczenia chorób nowotworowych.
W skład sieci wchodzą ośrodki wojewódzkie, które mają za zadanie współpracować z ośrodkami satelitarnymi w regionie – akademickimi i powiatowymi. Zadaniem ośrodków wojewódzkich będzie monitorowanie opieki onkologicznej i czuwanie nad tym, aby obowiązujące w Polsce i Europie wytyczne leczenia nowotworów w Polsce i Europie były przestrzegane.
">
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe