Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Zmiana warty w „Przylądku Nadziei”

Udostępnij:
Prof. Alicja Chybicka odchodzi na emeryturę z „Przylądka Nadziei” – miejsca, którym kierowała ponad 20 lat. Został wybrany już nowy szef szpitala – konkurs wygrał prof. Krzysztof Kałwak, który z kliniką jest również od lat związany.
Prof. Kałwak jest specjalistą transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, prodziekanem na Wydziale Lekarskim Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Prof. Chybicka zapowiada, że nie rozstanie się z dziećmi chorymi na raka, nadal będzie je konsultować i współpracować z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

„Przylądek Nadziei” to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu, dziś największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Od 2015 roku lekarze walczą tam o życie 2 tysięcy dzieci rocznie przyjeżdżających do Wrocławia z całego kraju. – Nasza klinika pod względem infrastruktury i sprzętu spełnia najwyższe europejskie standardy. Budynek powstał tuż obok Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i jest połączony z nim podziemnym korytarzem. Dzięki temu nasi lekarze mogą korzystać ze szpitalnego oddziału ratunkowego, pracowni obrazowania i laboratorium – mówiła w jednym z wystąpień prof. Chybicka.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.