Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Anestezjologia i intensywna terapia – nowe wyzwania, nowe możliwości

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 17.08.2021
 
 
Od 29 do 31 sierpnia w formie stacjonarnej odbędzie się w Krakowie jubileuszowy, XX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na wydarzenie zaprasza prof. Janusz Andres, prezes elekt PTAiIT.
– Pandemia chwilowo jest w odwrocie w naszym kraju, ale na pewno nie jest to jej koniec. W związku z tym wszystkie tematy poruszane w trakcie zjazdu będą w jakiś sposób miały konotacje z aktualną sytuacją – mówi prof. dr hab. n. med. Janusz Andres, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes elekt PTAiIT. – Będziemy rozmawiać o wielu aspektach anestezjologii i intensywnej terapii i tam, gdzie to konieczne, znajdzie się nawiązanie do pandemii.

Prof. Andres podkreśla, że anestezjologia przeżywa boom, bo anestezjolodzy są lekarzami pracującymi na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. – Pandemia, jak każda katastrofa, spowodowała postęp w naszej wiedzy dotyczącej monitorowania chorych i możliwości terapeutycznych – dodaje prof. Andres.

Sesje zjazdowe będą poświęcone m.in. bezpieczeństwu i optymalizacji leczenia, granicom intensywnej terapii, wytycznym postępowania klinicznego 2021, interdyscyplinarnej działalności anestezjologii i intensywnej terapii oraz nowym wytycznym Polskiej Rady Resuscytacji. W programie znalazła się również sesja zatytułowana „Pandemia ponad podziałami”.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe